Czy opłaca się być kominiarzem?

tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:44

Czy opłaca się być kominiarzem?

Postautor: tomaszkowal » 19 maja 2016, 12:59

Witam wszystkich, w tym roku ukończę szkołę i mam dylemat z wyborem fachu na przyszłość. Nie mam ochoty iść na studia, bo po nich nie dostanę zatrudnienia. Myślę o jakimś porządnym fachu jak kominiarz. Nie mam pojęcia czy jest to dobrze płatny zawód i co mógłbym po tym później robić. Mam pojęcie tylko, iż kominiarz czyści kominy. Czy można z tego się utrzymać i jaką szkołę należy skończyć aby można pracować w tym fachu?

podobne tematy:
adampiszczek
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2016, 7:25

Czy opłaca się być kominiarzem?

Postautor: adampiszczek » 19 maja 2016, 13:10

Witaj. To sobie zawód wybrałeś. Kominiarz zajmuje się zazwyczaj czyszczeniem kominów i ich okresowym serwisem. Wystawia też różnego rodzaju uprawnienia. Tu możesz trochę o tym poczytać: https://bipgov.pl/2022/11/08/gdzie-kupic-najtaniej-odpowiedniej-jakosci-filtry-siatkowe/ ale nie wiem czy jest to zawód młodego człowieka. Konkurencja jest duża. Widać to nawet na tym portalu www, a zleceń nie jest tak dużo. Sporo ludzi samodzielnie czyści swoje kominy. Zastanów się nad czymś innym.

podobne tematy:

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości