Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:44

Czy można użyć czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często wyjeżdżam w zimę z domu. Podróże w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć dom przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Mam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Nabyłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie mogę sprawdzić czy piec funkcjonuje należycie i jaka jest w mieszkaniu zadana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś miał do czynienia z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Cześć, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz w tym miejscu: https://pachnaca-kraina.pl/index.php/2022/09/26/gdzie-zlozyc-zapotrzebowanie-na-rury-perforowane-bysmy-byli-zadowoleni-z-firmy/. Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć rozmaitego typu czujki. Najpowszechniejsze są te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Są jeszcze czujki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 12
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:37

Czy jest sposób, aby zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:53

Cześć. Obecnie systemy Satel mają ogrom możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jeśli montaż systemów alarmowych był zrobiony z głową to będzie można bez kłopotu zainstalować tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż alarmów nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej domenie masz schemat montażu systemu monitoringu domu, który posiada tego rodzaju czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie budowy domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala alarmu jest montowana przeważnie na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Pytania i odpowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości